Now show fee

Now show fee

Now show fee

Now show fee jest to określenie, które pochodzi z języka angielskiego oraz stosowane jest jako oplata za niepojawienie się w hotelu, mimo dokonania wcześniejszej rezerwacji. Jeżeli z jakichś powodów nie możemy przybyć do wynajętego hotelu, w dobrych obiektach hotelarskich powinniśmy mieć stosowny czas na to, aby zrezygnować z rezerwacji. Wtedy nie ponosi się zazwyczaj żadnych kosztów. Jeżeli natomiast nie stawimy się i nie damy znaku do pewnego momentu, zostajemy obciążeni kosztami uznanymi w regulaminie danego hotelu, a zatem wtedy płacimy tak zwaną opłatę now show fee.

Wystarczy, że upłynie jakiś konkretny termin od czasu, kiedy rezerwacji nie potwierdzimy, a od razu obsługa hotelowa ma prawo liczyć tę rezerwację jak potwierdzoną. Jest to po to, aby nie doprowadzać do zamieszania w hotelach i umożliwić im w razie czego ponowne wynajęcie danych pokojów, nie będąc stratnym na tym, że ktoś po prostu nie przybył i nie zgłosił tego odpowiednio wcześniej. Warto także pamiętać, że w takiej sytuacji kompleks hotelarski może pobierać zaledwie jednorazowo opłatę, to znaczy mowa tu o ponoszeniu kosztów w związku z tak jakby pobytem na jedną dobę, nieważne na ile dób była nasza rezerwacja, której osobiście nie potwierdziliśmy czy też nie odwołaliśmy.

Jest to nie tylko sposobność zabezpieczenia się samych kompleksów hotelarskich, ale również dokonywanie przemyślanych zakupów i rezerwacji nie pochopnych przez zamieszkujących w tego rodzaju formach zakwaterowania. Szczególnie duże znaczenie ma to przykładowo wtedy, kiedy decydujemy się powiedzmy na wyjazd do hotelu w sezonie typowo wakacyjnym. Nie da się ukryć, że wówczas oblężenie jest na tyle duże, że gdyby każdy tak bez słowa rezerwował i nie zjawiał się, zabrakłoby wolnych miejsc dla wszystkich przybywających turystów.

– autor artykułu