Gwiazdki hoteli

Gwiazdki hoteli

Gwiazdki hoteli

W zakresie pomieszczeń hotelarskich można mówić o wyróżnieniu rozmaitych rodzajów obiektów hotelowych, które są mocno zróżnicowane pod względem panujących w nich standardów. I tak jednym z takich typów klasyfikacji, a w zasadzie tym, co wyróżnia i pokazuje przeciętnemu Kowalskiemu, iż dany wariant kompleksu cechuje się takim a nie innym rodzajem charakterystycznych standardów i udogodnień w nich występujących jest przede wszystkim liczba gwiazdek. Ogólnie rzecz biorąc standardy są w ten sposób weryfikowane. Warunki panujące w hotelach są bardzo dobre, ale nie zawsze muszą łączyć się z luksusami, jak wielu ludzi uważa.

Oczywiście hotele to najbardziej eleganckie z możliwych form zakwaterowania, ale często między nazewnictwem a panującymi standardami różnice są naprawdę duże. W zasadzie poza wyżej wspomnianymi gwiazdkami nie ma żadnych wymogów, które normowałyby podział obiektów hotelarskich. Musimy wiedzieć, że zasady normujące ilość gwiazdek i prestiż jakim cieszą się dane kompleksy hotelarskie jest zupełnie inny w innych krajach. Różnice w dużym stopniu wynikają tu ze skali, z zasad. Co więcej warto wiedzieć, że w wielorakich obszarach omawiana tu charakterystyka kompletnie nie występuje. Przykładem tego jest chociażby Skandynawia. Dowolna jest ona natomiast na terenie Francji czy też Anglii.

Gwiazdki hoteli

Jeżeli mowa o konkretnym wariancie oznaczeń gwiazdkowych, to warto śledzić ją każdorazowo zwłaszcza przy wyborze określonego miejsca w hotelu. Wtedy będziemy mogli szacować ceny za nie należne. I tak warto wspomnieć o hotelach 1, 2, 3, 4 oraz pięciogwiazdkowych . Im więcej gwiazdek, tym lepsze standardy. Generalnie jednogwiazdkowe obiekty, czyli takie jakie muszą być zupełnym minimum, aby można w ogóle było je zaklasyfikować do kompleksów hotelowych odznaczają się podstawowym, niezbędnym wyposażeniem. W tym zakresie wyróżnia się łóżko, zwłaszcza jednoosobowe, jakiego wymiary mają standardowo czyli 90 na 200centymetrów. Możliwe jest też umieszczenie w pokojach jednogwiazdkowych hoteli łóżek dwuosobowych mających wymiary 140 na 200 centymetrów.

I tak do tego dochodzi obowiązkowo pojawiająca się garderoba, albo przynajmniej wnęka garderobiana. W każdej z nich musi być kilka wieszaków dla gości, przynajmniej trzy. Do tego dochodzi też biurko, stolik, stół, krzesło, szafka nocna. Nieodłączne są też wieszak ścienny, lustro, lampka nocna, oświetlenie górne, dostęp do gniazdka elektrycznego. Ponadto pomieszczenie powinno zostać odpowiednio wyposażone dodatkowo, czyli konieczne jest, aby było uzupełnione wyposażenie tego lokum.

Przykładem jest wykładzina dywanowa czy też malutkie dywaniki, jakie są dostępne przy łóżku, w łazience, przy wejściu do pokoju. Przydatne są też naczynia w zupełnym standardzie a więc szklanki, kubki, sztućce niekiedy. Warto także wspomnieć o łazience, która poza samą armaturą i kabinami prysznicowymi musi mieć dostęp do ciepłej oraz zimnej wody. Taki dostęp musi być dwadzieścia cztery godziny na dobę, jeżeli chcemy mówić o tego typu pomieszczeniu. Łazienka musi mieć również baterie, umywalkę z blatem, półkę oraz WC. Do tego dochodzi także dodatkowe drobne wyposażenie chociażby w pojemnik na odpady, zestaw podstawowych kosmetyków a więc mydło toaletowe, mini szampon i mini żel pod prysznic, czepek na włosy, ręczniki, mydło w płynie bądź w kostce, szklanka, kubek jednorazowy.

Im więcej gwiazdek, tym automatycznie rośnie także ilość wyposażenia występującego w pokojach.

– autor artykułu